KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15511014
nr 1551 1014
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
"På Cirkus". Signerad. Blandteknik, bildmått: 28x24 cm, yttermått inklusive ram: 55x50 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 3 juli 2023
kl 19:02:18
3.200 kr
3.200 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes